עברו 15 שנה מאז שיצא 'בית הספר לרוק': הנה איך לנגן את השירים שהעניקו השראה לדור של גיטריסטים חדשים


כאשר שוחרר School of Rock בשנת 2003, מעטים היו מנבאים עד כמה האגדה לסרט הזה יהפוך.

 

15 שנה מאוחר יותר, בשנת 2018, הקומדיה נותרה אייקון פולחן והיוותה השראה לעיבוד טלוויזיה, מחזמר בברודווי, והכי חשוב – דור של גיטריסטים להרים גרזן ולהדביק אותו לאיש!

 

פסקול הסרט מפוצץ באייקוני רוק קלאסיים ובשירים מקוריים קליטים עד הבוהן – וזו הסיבה שהקדשנו מאמר שלם לקראת הצגתכם כיצד לנגן את שירי הגיטרה המובילים מהסרט הנוסטלגי הזה, ואוצר כמה מהמחירים הטובים ביותר בחינם הדרכות מקוונות שקיימות.

 

תפוס את ה- SG שלך – הגיע הזמן להתחיל מהפכה!

 

קרב

 

איזה שיר עדיף לפתוח את הסרט מאשר 'להילחם', אותו שיחק דיואי פין ו- No Vacancy בבר. באופן נמרץ, התברר שזה השיר האחרון שדיואי ניגן עם הלהקה לפני שנבעט החוצה באכזריות (לא לפני שצלל במה כושלת כואבת על הרצפה הקשה כמובן …).

 

נכון לעכשיו אין שיעור וידאו לשיר זה, אך אתה יכול לעקוב אחר הכרטיסיות האינטראקטיביות של [1945900] בחינם (כולל הסולו השגוי) תוך כדי צפייה בסרטון הביצוע הבא.

 

 

Concierto De Aranjuez

 

בשלב מוקדם של הסרט, הקונצ'רטו הזה מהדהד דרך אולמות בית הספר להכנת הוראס גרין, מה שמוביל את דיואי – שעד עכשיו מוקדם בקריירה שלו כשהוא מתחזה לנדי שניי – להציץ דרך דלת חדר המוזיקה ולהעיד בכישרונותיהם של ילדים.

 

קטע הגיטרה הקלאסי הזה אולי אינו השיר הכי טוב שאפשר לצאת אליו, אבל בכל זאת הוא די מגניב. שיעור הווידיאו הבא מעביר אותך כיצד לנגן את Concierto De Aranjuez באמצעות הכרטיסייה שעל המסך למידה קלה.

 

 

איש הברזל

 

האם אביך חושב שלנגן בגיטרה חשמלית זה בזבוז זמן כמו אביו של זק? ובכן – דיווח חדשותי – הוא טועה (ואתה בטח זקוק לאבא חדש)!

 

'איש הברזל' של בלאק סאבאת 'הוא הראשון מבין שלושת השירים האגדיים שדיואי משתף עם זק בכיתה. בשיעור הבא, יש לנו את קארל בראון מ- GuitarLessons365 המלמד אותנו לנגן את הריף והאקורדים העיקריים של אייקון הרוק הקלאסי הזה.

 

 

עשן על המים

 

הריף הבא שדיווי מלמד את זאק הוא 'עשן על המים' של דיפ פרפל. זהו מנגינה אגדית נוספת מעולמו של הרוק הקלאסי וריף פשוט ללמוד, במיוחד כאשר נלמד על ידי ג'סטין מג'סטין גיטרה .

 

מילת אזהרה: לעולם אל תנגן את השיר הזה בחנות גיטרות – זו קלישאת חנות גיטרה מס '1!

 

 

כביש לגיהינום

 

ברצף מהיר, דיואי מלמד את זאק עוד רוק רוק קלאסי אייקוני, הפעם 'הכביש המהיר לגיהינום של AC / DC. במקום אנגוס יאנג – או אפילו דיואי – ללמד אותנו את הפתקים, אנו נתמיד בג'סטין סנדרקו הכריזמטי שינחה אותנו דרכו.

 

 

חזרה בשחור

 

אחרי ארוחת הצהריים, כשהילדים קיבלו את 'עמדות הרוצחים' שלהם בלהקה, 'Back in Black' על ידי AC / DC מנגן ברקע. השיר הזה לא צריך להיות מבוא, ואם אתה לומד רק רוק ריף קלאסי אחד היום, הפוך אותו לשיר הזה!

 

אנו פונים לגיטריסט הכריזמטי מרטי שוורץ ממרטי מיוזיק כדי ללמד אותנו את המנגינה הייחודית הזו.

 

 

אגדת השכר

 

הוצג בסביבות 35 דקות לסרט, דיואי שר את 'אגדת השכר' תוך שהוא נותן ללהקה את הוראותיהם ('… ואז זאק, אתה נכנס עם ממיס פנים')

 

אין שיעורי וידיאו ספציפיים למנגינה מקורית זו, עם זאת ניתן למצוא כאן לשונית טובה של השיר, ואילו למטה יש סרטון של צוות בית הספר לרוק שמנגן את השיר במפגש העשר שנים. עכשיו, כולם יחד: 'אתה לא הארדקור, אלא אם כן אתה חי הארדקור!'

 

 

כבה

 

לאחר ששמע את חילופי הדברים המעורערים בין זק לאביו, דיואי מתאים שיר לזק במטרה לעודד אותו. זה עבד!

 

עקוב אחר הכרטיסייה לשיר פשוט מאוד זה ונגן אותו בתשוקה – אם כי בעיטה מעל השולחן היא לא חובה!

 

מוחי תלוי במהופך (בונזו נוסע לביטבורג)

 

קלאסיקת הפאנק הזו של הרמונס היא פס הקול למונטאז 'העולמי כשלהקת בית הספר לרוק מתכוננת לקרב הלהקות.

 

מבין כל השירים בסרט, זהו אחד הקלים ביותר ללימוד וכרוך רק בחמישה אקורדים, שניתן לפטור בהם כמו אקורדים פתוחים או אקורדים מופעלים בכף היד. לימוד האקורדים דרך כרטיסייה הוא פשוט, אך הנה דרך מהירה של השיר על ידי מעריץ.

 

 

שיר עולה

 

דיואי שר לאורך מסלול לד זפלין נצחי זה כשהוא מסיע את הלהקה בחזרה לבית הספר בעקבות נסיעתם המוצלחת להעפיל לקרב הלהקות (התאפשר בזכות התקף המוני של מחלת הדם הנדירה, 'סטיק-איט-' לאוזן-האדם-אאוזיס ').

 

מרטי שוורץ חוזר לתת לנו שיעור וידיאו של מסלול ישר יחסית אך בועט.

 

 

מתמטיקה היא דבר נפלא

 

אוקיי, אז זה כלום לעומת רוב הרצועות הקלאסיות האחרות בסרט הזה, אבל 'מתמטיקה הוא דבר נפלא' היה תצוגה גאונית של חשיבה מהירה של דיואי לאחר ביקור ספונטני של המנהלת מולינס, היושבת במקום שיעור אחר הצהריים.

 

זהו המסלול הקל ביותר לנגן, , כך שהצצה מהירה בלשונית זו תעניק לכם את האקורדים. התזמונים הם ההיבט הכי מסובך של השיר, אז מסמר אותם על ידי צפייה חוזרת בדיואי מבצעת אותו לשיעור בסרטון שלהלן.

 

 

קצה שבע עשרה

 

כדי לנצח את המנהיגים המולינים כאשר הם דנים בפוטנציאל של טיול בית ספר 'חינוכי', דיואי מגלם את החביב המוצק הזה של סטיבי ניקס על קופסת הג'וקים שבבר.

 

עיין בכרטיסייה המדויקת הזו וצפה בסרטון השער להלן לקבלת תזמונים. אם אתם שרים יחד, אל תשכחו את אותם ‘Ooo, ooo, ooos’!

 

 

לרפא אותי, אני Heartsick

 

לאחר שהוציאו אותו מהלהקה, No Vacancy המשיך בלי דיואי ומשחקים את הקלאסיקה הרוק האטית שלהם, 'Heal Me, I’m Heartsick', כשלהקת School of Rock מגיעה לתחרות. בסופו של דבר, שיר זה ניצח את קרב הלהקות, כך שלמרות הזלזול שלנו בלא פנויים – הוא עדיין ראוי לזמנו באור הזרקורים.

 

ניתן למצוא כאן כרטיסייה נהדרת עבור Heal Me, I’m Heartsick , אם כי למבט ברור על הנעשה על לוח השולחן, צפו בסרטון הבא:

 

 

בית הספר לרוק

 

זהו שיאו של הסרט והלהקה מנגנים את השיר של זאק, המכונה גם 'בית הספר לרוק'. זה היה צריך לזכות בתחרות (מה חשבו השופטים ?!). בסופו של דבר, אם אתם מתכננים רק ללמוד שיר אחד היום, זה השיר!

 

הנה שיעור וידאו נהדר של השיר – שלם עם סולו – מאת מארק זאבל יחד עם הלשונית הנלווית. עכשיו, בואו נגיע לשם ונמיס כמה פרצופים!

 

 

זו דרך ארוכה לראש

 

כמובן, הם לא זכו בתחרות, אבל בית הספר לסלע בהחלט ראוי להדרן שלהם! ואיזו דרך טובה יותר מאשר להשתחוות עם קצת AC / DC?

 

השיר הזה מנוגן על הבמה, ואז מתגלגל לקרדיטים, עוטף את הסרט. עיין בסרטון למטה מג'סטין סנדרקו כדי ללמוד את הריף המגניב הזה.

 

עכשיו, מישהו אמר 'המשך' …?

 

 

האם מצאת לשונית או שיעורי וידאו טובים יותר עבור אחד מהשירים האלה? עזרו לנו בשיפור מאמר זה – השאירו תגובה למטה!

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

מתנה: הדרכת לימודי גיטרה אונליין!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים ומדריכים ללימוד גיטרה
✅ מבצעים לשיעורים פרטיים וסדנאות לימודי גיטרה ומוזיקה

רוצים להגיב?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קופון הנחה!

אל תפספס את זה

20% הנחה

ההנחה היא על שיעורי הגיטרה.
יש להדפיס ולהביא לשיעור

רוצים ללמוד לנגן גיטרה?
מחפשים את המורה הפרטי הנכון?

התקשרו עכשיו 072-3952984
מצאתם! השאירו פרטים ונדבר ממש בקרוב..