3 סיבות מדוע עליך להשתמש בדוושת שפר

why-use-a-boost-effect

 

דוושות הגבהה הן אחת ההשפעות בהן לא כולם משתמשים, אך אלה שכן נוטים להרוויח מהן במגוון דרכים. אלה הם כמה מדווקי האפקטים הפשוטים ביותר שתוכלו לקבל עבור הדוושה שלכם, אך יש להם כל כך הרבה מה להציע.

 

אם תרצה לדעת כיצד פועלות דוושות דחופות, עיין ביצירה שלנו העוסקת ספציפית בנושא זה 'Boost Pedals Explained' . כשמדובר בתיאור מה עושה דוושת דחיפה לשרשרת האותות שלך, מרבית נגני הגיטרה יעניקו לך את ההסבר הפשוט הזה שאומר שמאיצים הם רק עוד כפתור עוצמת הקול לגיטרה שלך.

 

זה בהחלט נכון לרוב, אך כדי להבין היטב את היקף האפקט הזה אנו צריכים לחפור קצת יותר עמוק מזה. הנושא של היום עומד לעסוק בשימוש בדוושות דחיפה וכיצד אחת מההשפעות הללו יכולה לעזור לך להשיג צליל טוב יותר. אנו עשויים להראות לכם כמה סיבות שכבר הייתם מודעים להן, אך כנראה שיהיו כמה שהן חדשות עבורכם.

 

מדוע להשתמש בפדאל בוסט?

 

mxr-m133-micro-amp-2 דוושות הגבהה הן בין הצורות הוותיקות ביותר של דוושות אפקט הגיטרה שנעשו אי פעם. הם מבוגרים יותר משימוש יתר ונחשבים לקודמיהם. למרות שהמעגלים שלהם פשוטים למדי, דוושות הגברה הן חלקי הילוך מגוונים להפליא.

 

השימוש בהם נועד בתחילה להיות מוגבל להוספת רווח רב יותר לשרשרת האותות, מבלי לשנות את הגזרה או אופי האות שלך. עם זאת, עם הזמן אנשים מצאו דרכים חדשות להשתמש בדוושות דחיפה, שהביאו אותם באופן חלקי לרלוונטיות.

 

מטרה כללית

 

general-purpose אז בשביל מה מועילה דוושת דחיפה? אם יש לך שרשרת איתות מורכבת יותר, בטח שמתם לב כי שלמות הטון של הגיטרה שלכם מתחילה לסבול כשאתם ממשיכים לקשר בין אפקטים שונים למדרכה. זה יכול לקרות גם אם אתה משתמש בכבלים בגיטרה ארוכים יותר כדי להגיע למגבר שלך.

 

אחת הסיבות העיקריות לתופעה היא היעדר מעקף אמיתי בכמה מהדוושות שלך והעובדה שהאות מתחלש כשאתה דוחף אותו דרך טלאי כבלים ארוכים יותר.

 

דוושת דחיפה מעניקה לך רווח נוסף המחזק את האות ומאפשר לכל הציוד שלך לבצע את הדרך אליו נועד. עם זאת, דגמים מסוימים עובדים טוב יותר מהאחרים. למרבה המזל, קיים מגוון רחב של מגבירים גדולים כיום .

 

חתך את התמהיל כשזה קשור

 

cut-through-the-mix-when-it-matters אם אתה הגיטריסט הראשי בלהקה שלך, אתה בטח יודע שלפעמים קטעי סולו אלה פשוט לא יכולים לחתוך את התמהיל בעוצמה מספקת. דוושת הגבהה תפתור את הבעיה בלחיצת כפתור אחת.

 

והכי חשוב שלא תאבד אף אחד מאיכותך הטונאלית ולא את הבעתך. להפך, האות שלך יהיה יותר מוגדר וברור בהרבה. סוג זה של אפקט הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שרוב נגני הגיטרה מתעקשים להחזיק דוושת דחיפה בהתקנה שלהם, במיוחד לצורך חיבורים תכופים.

 

הוליד אובררייב טבעי

 

get-that-natural-overdrive למרות שיש הרבה דוושות אוברדרייב נהדרות שם, ישנם נגני גיטרה שעדיין מעדיפים להשתמש בדוושות דחיפה במקום. כאשר הוא מזווג עם מגבר צינור, דוושת הגבהה מסוגלת לספק כמויות מספיקות של רווח אשר יציפו את הצינורות ויתקעו אותם באוברדרייב טבעי.

 

הטון שאתה מקבל בדרך זו אינו אגרסיבי כמו זה שמייצרת דוושת אוברריב. עם זאת, לא לכולם יש מגבר צינור. עם זאת, אתה יכול להשתמש בדוושת דחיפה כדי לשפר את איכות האוברדרייב שלך על ידי הצבתה בסמוך לתחילת שרשרת האותות שלך.

 

מסקנה

 

האמת על דוושות דחיפה והגברת השפעות באופן כללי היא שאתה צריך לדעת להשתמש בהן כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר. למרבה המזל, כל זה ידע נפוץ, וברגע שתבין את מלוא הפוטנציאל של הדוושה הזו, תביני כמה זה יכול לעשות עבורך ולטון שלך. בהיותו כל כך פשוט, השקעה בפדאל דחיפה יכולה להיות די זולה. ישנם דגמים בחוץ שעולים לא יותר מארוחת צהריים במפרק המזון המהיר החביב עליכם.

 

בסופו של יום, דוושות דחיפה הן ללא ספק הגיבור הבלתי מוכן של הופעות והפעלות נהדרות רבות. דוושות אלה אינן פופולריות ככל שיהיו, אך בהחלט מגיע להן הכרה. אם מעולם לא שמעת על דוושות דחיפה, או שאתה סתם מנסה להבין על מה הדברים האלה עוסקים, אנו קוראים לך לנסות זאת. זה יכול להיות בדיוק מה שהיית צריך כדי להשלים את הגדרת הגיטרה שלך. אם לא, רוב הסיכויים שדוושת הגברת תהיה משהו שאתה יכול למצוא שימושי לפחות במצב אחד.

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

מתנה: הדרכת לימודי גיטרה אונליין!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים ומדריכים ללימוד גיטרה
✅ מבצעים לשיעורים פרטיים וסדנאות לימודי גיטרה ומוזיקה

רוצים להגיב?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קופון הנחה!

אל תפספס את זה

20% הנחה

ההנחה היא על שיעורי הגיטרה.
יש להדפיס ולהביא לשיעור

רוצים ללמוד לנגן גיטרה?
מחפשים את המורה הפרטי הנכון?

התקשרו עכשיו 072-3952984
מצאתם! השאירו פרטים ונדבר ממש בקרוב..